Facebook'ta Paylaş
Türkçe Dil Seçimi
English Language Selection
Geri Dön

Fra AC34 Dry

Bilgi İstek
Bilgi İstek

 

Mintox Plus

FRA AC34 DRY

Kanatlı yetiştiriciliğinin temel sorunlarından biri verimli ve sürdürülebilir hayvan üretimidir. Hammadde fiyatları ve dünya çapında yarışın artması gibi faktörler çiftçileri üretim periyodlarını optimize etmeye zorlar. Çiftçiler ayrıca hayvan refahının düzenlenmesi, antibiyotik kullanımının azaltılması ve enfeksiyon hastalıklarının önlenmesi ile de uğraşmak zorundalar.

Hayvanlar; stres faktörleri söz konusu olduğunda, örneğin; Hayvan yoğunluğu , mevsim şartları, yetiştirme şekli veya yemin değişmesi gibi durumlarda enfeksiyon hastalıklarına ve metabolik bozuklulara daha hassas hale gelirler.

Bu hastalıklara gram negatif patojen bakterilerden E.coli ve Salmonella sebep olabilir. Bu durumda genellikle antibiyotikler ve asitleyiciler kullanılır. Üstelik ekonomik ve/ veya pratik dezavantajları nedeniyle tüm bakteriler hedeflenemez.

E.coli ve Salmonella enfeksiyonları reprodüktivite ( üreme) oranını ve büyüme performansını düşürdüğü gibi, yüksek mortalite (ölüm) oranlarına ve düşük karlılığa sebep olur..

Çözüm

Framelco spesifik formül içeren kısa zincirli 1-monogliserit ve dikkatle seçilmiş mikro içeriğe sahip bir ürün olan FRA AC34’ü geliştirdi. Kanatlıların bu ürünle beslenmesi sağlık problemlerini azaltır ve hayvanların performansını yükseltir.

1- Monogliseritler

Yapılan kapsamlı çalışmalar kısa zincirli 1-monogliseritlerin antibakteriyel etkinliklerinin olduğunu ve hayvanların büyüme performansını geliştirdiğini gösterdi. FRAAC34 içerdiği kısa zincirli yağ asitlerinden 1- monogliserit ile gram negatif patojen bakterileri inhibe eder.

1- monogliseritler sindirim sistemi ve dolaşım sisteminde aktiftirler. Patojenler 1-monogliseritlere karşı direnç geliştirmezler. Literatürde 1-monogliseritlerin anibiyotiklerin kullanımını önlemeye alternatif olarak kullanılabileceği öneriliyor.

Mikro - Maddeler

Özel olarak seçilmiş bir mikro-maddeler grubunun eklenmesi ile sinerjik etki artırılmıştır. Bu mikro maddeler işgalci patojenlere karşı hayvanların gücünü desteklemektedir.

Ürünün Özellikleri;

- Toz formundadır.

- 160 C ısıya kadar stabildir.

- Nötral tad ve kokuya sahiptir.

- Korozif değildir.

- Sindirim Sisteminde ve Dolaşım Sisteminde aktiftir.

- pH dan etkilenmez.

- GMP standartlarında üretilmiştir.

- Toz olarak; 25kg Kraft Çuvallarda paketlenmiştir.

Kullanım Önerileri;

- Ton yeme 1-2 kg.arası FRA AC34 kullanılır.

- Sürekli kullanımı önerilmektedir

Bu sitede yer alan bütün görsel ve yazılı dokümanlar NUTRICENTUM ’a aittir. Nutricentrum bir Sen Tarım ve Sanayi A.Ş. iştirakıdır.
pithana